Home » Individuálne túry » Vodné toky v Košiciach a okolí

Vodné toky v Košiciach a okolí

Ponúkam Ti sériu individuálnych výletov pod názvom Vodné toky v Košiciach a okolí. Cieľom týchto túr je prejsť vybrané, prevažne neznačené, trasy okolo potokov a čiastočne riek v Košiciach a okolí s možnosťou získať odmenu – magnetku.

Územím mesta Košice preteká spolu dvadsať-osem pomenovaných vodných tokov, z nich tri sú rieky (HornádIda a okrajovo Torysa, ktorá tvorí krátku hranicu na východe) a tri sú kanály (Lúčny kanálŠacký kanál a Valalický kanál). Z celkového počtu dvadsať-dva potokov, osemnásť pramení na území mesta a ďalšie dva – Čečatovský potok a Vrbica – tvoria v pramennej oblasti hranicu mesta. Medzi najvýznamnejšie vodohospodárske toky patria Čermeľ, Hornád, Ida, Myslavský potok, Sokoliarsky potok a Torysa. Táto séria je zameraná na turisticky prístupné a zaujímavé vodné toky. Môžeš však vyskúšať túry aj okolo ďalších vodných tokov v okolí Košíc.

Podmienky získania magnetky

Uvedené vodné toky pretekajú cez Košice alebo sú v dosahu verejnej dopravy. Nižšie máš zobrazené ikony vodných tokov s odhadovanou dĺžou túry okolo nich. Kliknutím na ikonu vodného túru sa Ti zobrazí mapa s trasou. Ak chceš za prejdenie všetkých povinných trás získať magnetku, zaznamenaj si každú trasu v GPX formáte. Dlhé túry môžeš prejsť na viac krát. Záznam trás mi pošli emailom na  email@turistikakosice.sk. Po overení záznamov získaš magnetku zdarma. Predanie magnetky osobne po dohode.


Trasy vodných tokov

(klikni na ikonu pre zobrazenie mapy)

Račí potok
(5,2 km)
Čičkovský potok
(6,3 km)
Kamenný potok
(7,9 km)
Vrbica
(12,4 km)
úsek rieky Hornád
(13,4 km)
Zimná voda,
úsek rieky Ida
(19,1 km)
Beliansky potok,
Čermeľský potok
(20,3 km)
Sopotnica
(nepovinne)
(20,9 km)
Hlboký potok,
Myslavský potok
(29 km)

Zopár fotiek…

Račí potok pri záhradkarskej osade
Hornád preteká cez Košice
Sopotnica sa vlieva do Hornádu
Zimná voda v Prakovciach
Zimná voda
Zimná voda